• KONTAKT :

  • Warsztat Terapii Zajęciowej
  • ul.Hubego 1 77-400 Złotów,
  • tel. 67-349-16-96
  • tel.kom.535-904-350
  • e-mail:wtzzlotow@wp.pl

dzień kobiet i mężczyzn - 08.03.2019

Jak co roku i tym razem, w ubiegły piątek, nasza placówka obchodziła uroczystości związane z "DNIEM KOBIET I MĘŻCZYZN". W programie przewidziane było mnóstwo atrakcji. Świętowanie rozpoczęło się przy dobrej kawie i przepysznych babeczkach z owocami. Następnie wszyscy, zarówno podopieczni jak i terapeuci, przystąpili do losowania karteczek ze znaczeniem imion, po czym każdy indywidualnie musiał przygotować laurkę dedykowaną osobie, którą wylosował. W międzyczasie naszą placówkę odwiedził pan Adam Rybicki, który wszystkie Panie obdarował symbolicznym kwiatem. Gdy każdy z podopieczny i terapeuci ukończyli prace nad laurką, nastąpiło wręczenie kartek. Następnie w programie świątecznym było oglądanie zabawnych skeczy znanych polskich kabaretów. Wszyscy ubawili się świetnie.

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2

"Dwanaście demonów Witkacego" w wykonaniu teatru Matysarek - 07.03.2019

W dniu 07.03.2019r. Warsztat Terapii Zajęciowej w Złotowie miał zaszczyt ponownie gościć 16 aktorów teatru MATYSAREK z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Złotowie oraz Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Z inicjatywy i pod przewodnictwem pana Andrzeja Motaka młodzież zaprezentowała sztukę pt. "Dwanaście demonów Witkacego". Scenografię do przedstawienia samodzielnie wykonała uczennica Adrianna Wasińska. Sztuka "Dwanaście demonów Witkacego" rozgrywa się w pracowni plastycznej artysty, filozofa, dramaturga i fotografika Stanisława Ignacego Witkiewicza, pseudonim "Witkacy". Natomiast tajemnicę spektaklu można poznać wyłącznie poprzez osobiste doświadczenie artyzmu młodych aktorów. Poruszający przekaz i doznania artystyczne wzmacnia wspaniała oprawa muzyczna przedstawienia oraz śpiew młodzieży. Zachęcamy do obejrzenia sztuki oraz odnalezienia wielu sytuacji życia codziennego w ponadczasowej treści fabuły. Tak wspaniałe przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami i aplauzem. W ramach podziękowania poczęstowaliśmy młodzież własnymi wypiekami przygotowanymi przez uczestników pracowni gospodarstwa domowego. Nasi uczestnicy bardzo żywiołowo i spontanicznie odbierają każdy występ artystyczny teatru MATYSAREK, co w swoich wypowiedziach podkreśla pomysłodawca przedsięwzięcia. Dzięki współpracy mamy możliwość bezpośredniego obcowania z kulturą i rozwoju osobistego, dlatego też planujemy kolejne spotkania. Z niecierpliwością czekamy na nowy spektakl!!!!

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2

30 - lecie zespołu Akcent - 01.03.2019

1 marca udaliśmy się do Bydgoszczy na koncert z okazji 30 lecia zespołu "Akcent". Tego dnia w Łuczniczce zaprezentowała się czołówka polskiej muzyki tanecznej. Oprócz Zenka Martyniuka zagrał zespół Boys, Power Play, Top Girls, Skaner i Formacja AM. W końcu mogliśmy na żywo usłyszeć największe hity, porywające do tańca przeboje i piosenki które nuci cała Polska. Przez cały koncert towarzyszyły nam niesamowite emocje. Razem z występującymi gwiazdami śpiewaliśmy ich największe przeboje. Tak wyśmienicie jeszcze nigdy się nie bawiliśmy.

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2

19 urodziny warsztatu - 01.02.2019

Nasz wspaniały warsztat obchodził właśnie kolejne, 19-ste już urodziny. Kierownik placówki z tej szczególnej okazji zaprosiła zespół muzyczny AM, podopiecznych Dziennego Domu „Senior Wigor” z opiekunami oraz uczestników i terapeutów z WTZ w Lipce. Zanim impreza rozwinęła się na dobre, uczciliśmy minutą ciszy pamięć założyciela placówki Adama Bagrowskiego. Feta obfitowała nie tylko w świetną atmosferę, muzykę, lecz także wyborny poczęstunek, przygotowany przez pracownię gospodarstwa domowego. Tańce i dobry humor od wieków nam towarzyszyły i towarzyszyć zapewne będą, bo któż nie lubi się dobrze zabawić?!

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2

safari w śmiłowie - 24.01.2019

Po raz pierwszy mieliśmy zaszczyt zawitać do Śmiłowa, gdzie mieści się pawilon myśliwski Henryka Stokłosy Pani przewodnik pokrótce przybliżyła nam pochodzenie eksponatów, które zgromadził sam pan Stokłosa podróżując po całym świecie Eksponaty te zrobiły na nas piorunujące wrażenie. Mogliśmy nie tylko je podziwiać, fotografować, zachowując trwałą pamiątkę, a co najważniejsze rozróżniać niektóre ich gatunki. Wycieczka ta zapewne na długo zapadnie nam w pamięci, zaś ci, którym nie było dane uczestniczyć, niczego nie tracąc, obejrzą super fotki na Facebooku.

zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2
zdjęcie 1
zdjęcie 2

© WTZ ZŁOTÓW   CREATED by   p a b l o o   1 0 3 3